2018 Place Winners

2018 Bibb County School District

Technology Competition

Place Winners

3D MODELING GRADES 3-4 HM 1st
Austin Garrett Bernd ES x  
Ole Brown Alexander II ES   x
3D MODELING GRADES 5-6 HM 1st
Donald Williams Heritage ES x  
Khup Khai Lane ES   x
3D MODELING GRADES 7-8 HM 1st
Kahlil Harvey Miller MS   x
Jordan James Weaver MS x  
3D MODELING GRADES 11-12 HM 1st
Dustin Van Tate Testa Howard HS   x
ANIMATION 3-4 HM 1st
Aubri Hollings Burdell-Hunt ES x  
Joel James Union ES   x
ANIMATION 5-6 HM 1st
Jamya Charles Burdell-Hunt ES x  
Alyssa Bateman Heard ES   x
Madelyn Freeman
ANIMATION 7-8 HM 1st
Simran Bhikot ACE   x
Henry Covington Miller MS x  
Jocelyn Rowley
AUDIO PRODUCTION 3-4 HM 1st
Jayvion Ferguson Bernd ES x  
Shawn Kellum
Tamia Spivey Burdell-Hunt ES   x
AUDIO PRODUCCTION 5-6 HM 1st
LaPrecious Womble Burdell-Hunt ES x  
    Williams ES x
Rodera Ross
AUDIO PRODUCTION 7-8 HM 1st
Donnie Henry Miller MS   x
AUDIO PRODUCTION 11-12 HM 1st
Aliyah Colvin Hutchings CCA   x
Aliah Hughley
DIGITAL PHOTO PRODUCTION 3-4 HM 1st
Lane ES x
Jourdan Brooks
Maliah Jones Union ES x  
DIGITAL PHOTO PRODUCTION 5-6 HM 1st
Adi Patel ACE x  
Shalome Covington Veterans ES   x
DIGITAL PHOTO PRODUCTION 7-8 HM 1st
Leo Zhang Howard MS   x
Paulo Calvo Rutland MS x  
GAME DESIGN 3-4 HM 1st
Thomas Rutland Burdell-Hunt ES x  
Ja'Marian Leghorn Heard ES   x
Matthew Nowlin
GAME DESIGN 5-6 HM 1st
Nicholas Woodford Burdell-Hunt ES x  
Bhakti Patel Rutland MS   x
GRAPHIC DESIGN 3-4 HM 1st
Makayla Mays Burdell-Hunt ES   x
GRAPHIC DESIGN 5-6 HM 1st
Tamara McMillian Burdell-Hunt ES   x
Jordan Appling MLK ES x  
GRAPHIC DESIGN 7-8 HM 1st
Gabby Howell Howard MS x  
Henry Jennings Miller MS   x
GRAPHIC DESIGN 11-12 HM 1st
Tania Brown Southwest HS x  
Etta James Westside HS   x
INTERNET APPLICATIONS GRADES 3-4 HM 1st
Syrenety Patterson Burdell-Hunt ES   x
INTERNET APPLICATIONS GRADES 5-6 HM 1st
Ja'Darrien Riggins Burdell-Hunt ES   x
INTERNET APPLICATIONS GRADES 7-8 HM 1st
Jayden Williams Miller MS   x
Isaiah Brantley
MULTIMEDIA 3-4 HM 1st
Notorious McGee Veterans ES x  
Oliver Jennings Vineville Academy   x
MULTIMEDIA 5-6 HM 1st
Catie Omel Heard ES x  
Marleigh Williams
Kynnadi Danielly Veterans ES   x
PRODUCTIVITY DESIGN 3-4 HM 1st
Jadon Hoges Burdell-Hunt ES   x
PRODUCTIVITY DESIGN 5-6 HM 1st
Charlie Whitehead Allex ll ES x  
Trenda Blackshear Burdell-Hunt ES   x
PRODUCTIVITY DESIGN 7-8 HM 1st
Jacquelyn Patrick Appling MS   x
PROJECT PROGRAMMING 3-4 HM 1st
Jon Emory Hall Springdale ES   x
Gaines Bryan
PROJECT PROGRAMMING 5-6 HM 1st
Austin Primus-Glover MLK ES   x
PROJECT PROGRAMMING 7-8 HM 1st
Jeremiah King Miller MS   x
ROBOTICS 5-6 HM 1st
Meryam Sayed ACE   x
ROBOTICS 7-8 HM 1st
Rebekah Piro Howard MS   x
Anastasia Griffin
Angel Mancio Miller MS x  
Jesus Gonzalez
VIDEO PRODUCTION 3-4 HM 1st
Valerie Williams Heard ES   x
Trina Goorah
Kanvas Weaver Vineville Academy x  
VIDEO PRODUCTION 5-6 HM 1st
Jeannya Merritt-Heard Burdell-Hunt ES   x
Drew Justice Heard ES x  
Connor Darity
VIDEO PRODUCTION 7-8 HM 1st
Jason Wang Howard MS   x
Shane Bailey Miller MS x  
VIDEO PRODUCTION 9-10 HM 1st
Amber Sweat Hutchings CCA   x
VIDEO PRODUCT 11-12 HM 1st
    Howard HS x  
Theresia Jahja
Edna Rutland Hutchings CCA   x
Website by SchoolMessenger Presence. © 2018 West Corporation. All rights reserved.